Úvod Jaká je léčba celulitidy

Jaká je léčba celulitidy

Aby byla léčba celulitidy úspěšná, musí se k ní přistupovat komplexně. To znamená pravdivě zhodnotit stav celulitidy, tedy v jaké fázi se nachází. Zhodnotit životní styl a udělat v něm změny. Pořídit si podpůrné prostředky ke zmírnění jejích projevů a pak se vyzbrojit trpělivostí a dostatečnou vůlí. Tak jako vznik celulitidy je dlouhodobý proces, tak i její léčba je dlouhodobou záležitostí. Vše musí jít v souladu, v kombinaci dostupných možností a pak se objeví pozitivní výsledek. Zjednodušeně řečeno, neexistuje žádný zázračný krém, kterým je celulitidu možno potřít a ona sama vymizí. Postup boje s celulitidou je následující:

 • Změnit stravování. Vynechat tučná, sladká, moučná a smažená jídla. Přejít na lehčí způsob stravování s více menšími chody během dne. Do jídelníčku zařadit čerstvé suroviny, zeleninu a ovoce, vícezrné pečivo, libové maso. Někdy je vhodná i dělená strava.
 • Upravit pitný režim. Denně vypít aspoň dva litry tekutin, nejlépe čistou neperlivou a neochucenou vodu, případně minerálku či bylinné nebo speciální čaje.
 • Vyvarovat se kouření, nadměrnému pití kávy a alkoholu.
 • Zvýšit přísun vitamínů (hlavně C) a minerálů.

 • Zahrnout do každodenního života aktivní pohyb. To znamená cílené cviky na problémové partie, plavání, sportovní aktivity, které podpoří cirkulaci krve a lymfy.
 • Masáže. Dopřát si aspoň občasně masáže na speciálních strojích či u školených fyzioterapeutů. Provádět denní automasáže postižených partií (např. drsnou žínkou). Masáže se mohou spojit se sprchováním, nejlépe střídavě teplou a studenou vodou.
 • Aplikovat speciální krémy, které jsou vyvinuty k boji s projevy celulitidy. Jde o oleje, krémy, masti, ale i sprchové gely a peelingy.
 • Pročistit čas od času organismus detoxikací, sanováním apod.
 • Pokud možno vyhnout se syntetickým hormonům.
 • Žít klidný a vyvážený život s dostatkem odpočinku.
 • Oblékat se vzdušně, aby byla zajištěna dobrá cirkulace krve.

Diskuse (16 komentářů)

Pája, (23. 11. 2011 06:08) Reagovat
Chci se zeptat zda na celulitidu může být pomoct přístroj Vakushape, který se dá koupit za 300-600 Kč. Na principu podtlaku by měl pomoct odstrňovat podkožní tuk a snižovat celulitidu. Děkuji
angela, (23. 01. 2012 21:11) Reagovat
dneska jsem si všimla že když zatnu zadek tak ji mám...pak si přečtu tohle všechno a jsem v těžké depresi :D :sad: bude to asi jen horší..a když beru antikoncepci tak mi asi nepomůže nic..to je fakt super život ženy tohleto! :lol: ;-) :o
EstMedic, (20. 08. 2012 18:53) Reagovat
Dobrý den všem. Pokud nevíte jak na celulitidu, přijďte k nám. Zabýváme se komplexem celého těla a jdeme k příčinám problému. Jsme schopni v různé míře pomoct opravdu každému. Podívejte se na náš web. www.estmedic.cz a určitě nás kontaktujte. Rádi se Vám budeme osobně věnovat.
Spa-hotel v Teplicíc, (27. 09. 2012 11:07) Reagovat
Pokud nevíte jak na celulitidu, přijďte k nám na AWT. Podívejte se na náš web. http://giovanni-hotel-teplice.cz/cellulite.htm a určitě nás kontaktujte. Rádi se Vám budeme osobně věnovat.
tydýt, (05. 11. 2013 16:26) Reagovat
Noo mě je jen 14 a mám jí už na stehnech,bocích,pažích,na lýtku a jednu čárku na břiše :cry: a ano jsem silnější ale zas tak abych tadyto měla :oops: nachápu mám 70 kg a měřím asi 179 cm no tak nevím no. :sigh:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Celulitida odstranění.cz
Kontakty