Úvod Jaká je léčba celulitidy

Jaká je léčba celulitidy

Aby byla léčba celulitidy úspěšná, musí se k ní přistupovat komplexně. To znamená pravdivě zhodnotit stav celulitidy, tedy v jaké fázi se nachází. Zhodnotit životní styl a udělat v něm změny. Pořídit si podpůrné prostředky ke zmírnění jejích projevů a pak se vyzbrojit trpělivostí a dostatečnou vůlí. Tak jako vznik celulitidy je dlouhodobý proces, tak i její léčba je dlouhodobou záležitostí. Vše musí jít v souladu, v kombinaci dostupných možností a pak se objeví pozitivní výsledek. Zjednodušeně řečeno, neexistuje žádný zázračný krém, kterým je celulitidu možno potřít a ona sama vymizí. Postup boje s celulitidou je následující:

 • Změnit stravování. Vynechat tučná, sladká, moučná a smažená jídla. Přejít na lehčí způsob stravování s více menšími chody během dne. Do jídelníčku zařadit čerstvé suroviny, zeleninu a ovoce, vícezrné pečivo, libové maso. Někdy je vhodná i dělená strava.
 • Upravit pitný režim. Denně vypít aspoň dva litry tekutin, nejlépe čistou neperlivou a neochucenou vodu, případně minerálku či bylinné nebo speciální čaje.
 • Vyvarovat se kouření, nadměrnému pití kávy a alkoholu.
 • Zvýšit přísun vitamínů (hlavně C) a minerálů.

 • Zahrnout do každodenního života aktivní pohyb. To znamená cílené cviky na problémové partie, plavání, sportovní aktivity, které podpoří cirkulaci krve a lymfy.
 • Masáže. Dopřát si aspoň občasně masáže na speciálních strojích či u školených fyzioterapeutů. Provádět denní automasáže postižených partií (např. drsnou žínkou). Masáže se mohou spojit se sprchováním, nejlépe střídavě teplou a studenou vodou.
 • Aplikovat speciální krémy, které jsou vyvinuty k boji s projevy celulitidy. Jde o oleje, krémy, masti, ale i sprchové gely a peelingy.
 • Pročistit čas od času organismus detoxikací, sanováním apod.
 • Pokud možno vyhnout se syntetickým hormonům.
 • Žít klidný a vyvážený život s dostatkem odpočinku.
 • Oblékat se vzdušně, aby byla zajištěna dobrá cirkulace krve.

Diskuse (16 komentářů)

Alenka, (05. 11. 2013 16:28) Reagovat
[quote name="tydýt"]Noo mě je jen 14 a mám jí už na stehnech,bocích,pažích,na lýtku a jednu čárku na břiše :cry: a ano jsem silnější ale zas tak abych tadyto měla :oops: nachápu mám 70 kg a měřím asi 179 cm no tak nevím no. :sigh:[/quote][quote name="tydýt"]Noo mě je jen 14 a mám jí už na stehnech,bocích,pažích,na lýtku a jednu čárku na břiše :cry: a ano jsem silnější ale zas tak abych tadyto měla :oops: nachápu mám 70 kg a měřím asi 179 cm no tak nevím no. :sigh:[/quote]A to máš jen 70 kg???
Concepcion, (28. 08. 2015 08:42) Reagovat
Hello just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the images aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a linking issue.I've tried it in two different browsers and both show the same outcome.Also visit my blog - scarpe hogan outlet: http://www.sv-balsthal.ch/verein/header.htm
Wiley, (10. 09. 2015 00:41) Reagovat
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up!I'll go ahead and bookmark your website to come back later on. All the bestmy blog post: scarpe hogan outlet online: http://www.sv-balsthal.ch/verein/header.htm
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Celulitida odstranění.cz
Kontakty