Úvod Jaká je léčba celulitidy

Jaká je léčba celulitidy

Aby byla léčba celulitidy úspěšná, musí se k ní přistupovat komplexně. To znamená pravdivě zhodnotit stav celulitidy, tedy v jaké fázi se nachází. Zhodnotit životní styl a udělat v něm změny. Pořídit si podpůrné prostředky ke zmírnění jejích projevů a pak se vyzbrojit trpělivostí a dostatečnou vůlí. Tak jako vznik celulitidy je dlouhodobý proces, tak i její léčba je dlouhodobou záležitostí. Vše musí jít v souladu, v kombinaci dostupných možností a pak se objeví pozitivní výsledek. Zjednodušeně řečeno, neexistuje žádný zázračný krém, kterým je celulitidu možno potřít a ona sama vymizí. Postup boje s celulitidou je následující:

 • Změnit stravování. Vynechat tučná, sladká, moučná a smažená jídla. Přejít na lehčí způsob stravování s více menšími chody během dne. Do jídelníčku zařadit čerstvé suroviny, zeleninu a ovoce, vícezrné pečivo, libové maso. Někdy je vhodná i dělená strava.
 • Upravit pitný režim. Denně vypít aspoň dva litry tekutin, nejlépe čistou neperlivou a neochucenou vodu, případně minerálku či bylinné nebo speciální čaje.
 • Vyvarovat se kouření, nadměrnému pití kávy a alkoholu.
 • Zvýšit přísun vitamínů (hlavně C) a minerálů.

 • Zahrnout do každodenního života aktivní pohyb. To znamená cílené cviky na problémové partie, plavání, sportovní aktivity, které podpoří cirkulaci krve a lymfy.
 • Masáže. Dopřát si aspoň občasně masáže na speciálních strojích či u školených fyzioterapeutů. Provádět denní automasáže postižených partií (např. drsnou žínkou). Masáže se mohou spojit se sprchováním, nejlépe střídavě teplou a studenou vodou.
 • Aplikovat speciální krémy, které jsou vyvinuty k boji s projevy celulitidy. Jde o oleje, krémy, masti, ale i sprchové gely a peelingy.
 • Pročistit čas od času organismus detoxikací, sanováním apod.
 • Pokud možno vyhnout se syntetickým hormonům.
 • Žít klidný a vyvážený život s dostatkem odpočinku.
 • Oblékat se vzdušně, aby byla zajištěna dobrá cirkulace krve.

Diskuse (16 komentářů)

Zuzana, (14. 02. 2010 20:42) Reagovat
Stylem života, který zde doporučujete, žiji mnoho let a poslední 3-4 roky úplně. Je mi 25 let, do 16 jsem vrcholově sportovala, od té doby dělám tak nějak všechno možné (průměrně za ty roky 2x týdně). Chodím pěšky, piji minimálně 2l tekutin denně (přičemž nepiji colu ani jiné slazené limonády), nejím smažená ani tučná jidla, sladké občas ano, ale jen velmi málo,žiji ze zeleniny, ovoce, celozrnné mouky...mažu se vším možným, jsem štíhlá, občas si dopřeji lymfodrenáž... a mám celulitidu 3. stupně a neudělám s tím vůbec nic. A teď, babo, raď ... moje kamarádky, které sedí celý den na zadku a dloubají se v nose mají lepší kůži než já! Do 20let jsem měla kůži jako miminko a během posledních let, kdy paradoxně žiji nejzdravěji, jsem dospěla ke 3.stupni celulitidy...
tereza, (18. 07. 2010 19:06) Reagovat
milá Zuzano, jsem na tom úplně stejně. Cvičím, skoro denně běhám, jím velmi zdravě, piju hodně vody, denně se masíruji lufou... je mi 30 a celulitidu mám po celých nohou, až dolů na lýtkách, na břiše a na rukách! Moje matka nemá po celulitidě ani stopu a je jí 58. Jako dítě jsem se léčila se štítnou žlázou a dlouho brala antikoncepci, začínám mít dojem že to musí být příčina...
Tika, (21. 08. 2010 17:34) Reagovat
I ja mam celulitidu, asi ako vsetci co su tu ;-) a tiez som stihla, sportujem, zdravo jem a vela bab, ktore nic nerobia su na tom lepsie. Podla mna to budu hormony a genetika a namyslim len ta po rodicoch. Mozeme vyzerat lepsie, ale asi uplne to neodstranime. Lepsie je naucit sa to akceptovat a moc sa nad tym netrapit. Je mnoho inych veci, ktore robia zenu krasnou a ktore sa zmenit daju.
ORNELA, (24. 05. 2012 05:30) Reagovat
Ono se s celulitidou bojuje těžko. Někdo si ji vypěstuje nezdravým stravováním a nedostatečným pohybem, ale někteří k ní prostě mají sklony a těžko se jí zbavujou. Dřív jsem si myslela, že se týká jen silnějších holek,ale kámoška mě vyvedla z omylu.
Janička, (26. 05. 2010 18:11) Reagovat
V tom případě musí být porucha někde v psychice, nebýt zdravý je abnormalita, krása je zdraví a celulitida je vlastně projevem nemoci.Hledejte dál! Taky hledám!
adik, (08. 10. 2010 09:26) Reagovat
neuživate HAK? lebo ak naozaj dodržiavate všetky tie zasady tak v ničom inom to nevidim. ja som tiež mala kedysi celulitidu ktoru bolo vidno len ked som stlačila kožu a teraz je to katastrofa aj ked nič nestlačam a za všetko vdačim hak.
Renďa, (13. 09. 2011 16:30) Reagovat
:cry: je mi 42,celulitidu na sobě pozoruji asi 6let a mám pocit,že je to horší a horší!!!Dneska mě na ni upozornila i masérka na thajské masáži.Ptala se mě jak ji dlouho mám,že pokud je to tak 1-2 roky tak to jde zlikvidovat,jinak už moc ne!Takže mám už asi smůlu!!Hodně štěstí všem komu se to podaří!
majak, (08. 11. 2011 11:10) Reagovat
je mi 44 let,celulitida začala asi před 5lety,postupně,teď je nejhorší na hýždích a stehnech,jsem štíhlá,hýbu se,mažu se,jím málo, zdravě, natírám se aspoň samoopalovacím krémem,ten trochu maskuje,dělá mi problém vylézt někde na plovárnu,takže nezbývá jen nad tím mávnout rukou
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Celulitida odstranění.cz
Kontakty